راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

meraj 2021/12/29
راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

افزایش سرسام آور قیمت ویدئو پرژکتور های نو و افزایش نیاز به این دستگاه کاربردی که در ابتدا تنها کاربرد آموزشی داشت اما با پیشرفت تکنولوژی درحال تبدیل شدن به یکی از اجزای کلیدی هر خانه، دفار، فروشگاه و یا اداره ای می شود باعث شد ما این ماله را برای راهنمایی به شنا برای تصمیم گیری هرچه بهتر آماده نماییم.

در این مقاله ( راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک ) به صورت جزئی ایتدا به معرفی انواع ویدئو پرژکتور پرداخته و سپس مواردی را که شما می بایست در هنگام خرید ویدئو پرژکتور استوک به آن توجه نمایید را مطرح می نماییم.

راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

انواع ویدئو بر اساس کاربرد:

ویدئو پرژکتور ها از نظر کاربری به چهار دسته:

  • ویدئو پرژکتور خانگی
  • ویدئو پرژکتور جیبی
  • ویدئو پرژکتور آموزشی
  • ویدئو پرژکتور سینمایی

تقسیم می شوند که ویدئو پرژکتور های جیبی معمولا قیمت بالایی دارند و ما به شما خرید دست دوم این نوع ویدئو پرژکتور را توصیه نمیکنیم.

اگر برای کار آموزش نیاز به تهیه ویدئو پرژکتور دارید، دستگاه هایی که از پرت VGA پشتیبانی میکنند نیاز شما را مرتفع کرده اما برای مصارف خانگی و یا سینمایی (حرفه ای) ما ویدئو پرژکتور هایی که از پرت HDMI پشتیبانی میکنند را پیشنهاد میکنیم؛ چراکه کیفیت تصویر آنها بین ۱۰ الی ۲۰ درصد بهتر است.

برای مشاهده ویدئو پرژکتور های استوک چاووش ۱۱۰ کلیک کنید.

لامپ نو یا کارکرده، مسئله این است؟!

همواره سعی کنید یک ویدئو پرژکتور استوک که از تکنولوژی لامپ پشتیبانی می کنند را تهیه کنید زیرا انواع دیگر آن یا قابل تعمیر نیستند و یا هزینه های هنگفتی را باید بپردازید.

برای خرید این ویدئو پرژکتور های بر پایه لامپ مطمئن شوید که لامپ دستگاه شما نو ( تازه تعویض) باشد و یا زیر ۲۰۰ ساعت کار کرده باشد.

همچنین اصل بودن لامپ نیز مهم است که کارشناسان چاووش۱۱۰ این کارا برای شما انجام می دهند.

راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

فیلتر، ریه پرژکتور:

فیلتر های ویدئو پرژکتوری که قصد خرید آن را دارید چک نمایید تا نوی نو باشند، زیرا کثیف بودن آنها هم باعث آسیب رسیدن به دستگاه و هم باعث پایین آمدن عمر لامپ می گردد.

لومن و رزولوشن:

دو کلید واژه اصلی هر دستگاهی می باشد که برای کارهای آموزشی تا ۳۰۰۰ انسی لومن و برای مصارف خانگی بالای ۳۰۰۰ انسی لومن پیشنهاد می شود.

رزولوشن یا همان وضوح تصویر به معنی تعداد پیکسل‌هایی است که ویدئو پروژکتور برای نمایش تصاویر از آن‌ها استفاده می‌کند. هرچقدر که رزولوشن بالاتر رود، وضوح تصاویر بیشتر شده و قیمت آن نیز گران‌تر می‌شود.

راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک

درگاه ها:

درگاه VGA، درگاه HDMI و خروجی صدا در صورتی که قصد استفاده از بلندگو را دارید، اصلی ترین درگاه های مورد نیاز شما هستند.

جمع بندی:

خب، سعی کردیم بسیار مختصر درمورد راهنمای خرید ویدئو پرژکتور استوک صحبت کنیم اما اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از طریق سایت چاووش۱۱۰ و یا ارسال پیام در واتساپ چاووش۱۱۰ با ما در ارتباط باشید.