Shure SM57 میکروفون داینامیک قابل اعتماد برای شما

meraj 2021/12/12
Shure SM57 میکروفون داینامیک قابل اعتماد برای شما

Shure SM57 میکروفون داینامیک قابل اعتماد برای شما

وقتی صحبت از ضبط گیتار می شود، میکروفون های کمی وجود دارند که بتوانند با Shure SM57 رقابت کنند. می‌توانید وارد هر استودیوی حرفه‌ای در جهان شوید و ما مطمئن باشید که حداقل یکی از این میکروفون را پیدا کنید.

اما چه چیزی باعث می شود مردم به این میکروفون قدیمی و قابل اعتماد برگردند؟

اساساً، SM57 تعادل کاملی بین کیفیت ساخت سنگی محکم، ضبط‌های ثابت و قابلیت اطمینان کامل برقرار می‌کند.

بعلاوه، به دلیل داشتن یک میکروفون پویا، می‌تواند سطوح صدای بسیار حیرت آوری را تحمل کند – مطمئناً بالاتر از آن چیزی که گوش انسان می‌تواند آن را بشنود.

Shure SM57 میکروفون داینامیک قابل اعتماد برای شما

در این بررسی Shure SM57 سعی شده است برخی از بهترین ویژگی‌های این میکروفون را به طور خلاصه بیان شود و دلایلی برای اینکه چرا باید در هر استودیویی یکی از این میکروفون باشد؟

در سطح بالایی، Shure SM57 یک میکروفون با الگوی کاردیوئیدی پویا با بدنه تمام فلزی، جلوپنجره تخت و محدوده فرکانس وسیع است.

مسلماً این میکروفون پویا یکی از همه کاره ترین میکروفون های موجود است که به دلیل توانایی آن در ضبط منابع بسیار بلند بدون هیچ مشکلی است. همچنین به دلیل کیفیت ساخت سخت خود مشهور است.

به یوتیوب نگاه کنید، ویدیوهای زیادی از افرادی خواهید دید که تلاش می کنند SM57 را با انداختن آن از ارتفاعات زیاد از بین ببرند. تعداد کمی موفق می شوند، فقط به این دلیل که بدون قطعات متحرک داخلی، چیز بسیار کمی در اینجا می تواند شکسته شود.

این استحکام به قدرت صوتی آن نیز تسری پیدا می کند، به طوری که SM57 شهرت بسیار خوبی به عنوان انتخاب شماره یک در هنگام ضبط با گیتار دارد.

به هیچ وجه فکر نمی‌کند که مستقیماً در مقابل شبکه یک آمپلی فایر لوله ۱۰۰ واتی قرار بگیرد، و به گیتاریست‌ها اجازه می‌دهد تا با آگاهی از اینکه میکروفون به شما کمک می‌کند، با آن هارمونیک‌های قدرتمند تقویت‌کننده قدرت تماس بگیرید.

در این مواقع است که سر توری تخت و الگوی کاردیویید محکم کاملاً منطقی است و به شما این امکان را می دهد که یک اینچ یا بیشتر به منبع صدا نزدیک شوید، شما به دنبال این هستید که سر میکروفون را تا حد امکان به منبع نزدیک کنید زیرا حساسیت میکروفون خازنی را ندارند، بنابراین این ویژگی طراحی خاص را از Shure انجام می دهد.

SM57 دارای طیف فرکانس نسبتاً وسیعی است که برای گیتار ایده آل است.

Shure SM57 میکروفون داینامیک قابل اعتماد برای شما

تقویت حضور طبیعی اجازه می دهد تا انتهای بالایی بدون غلبه بر ترکیب کلی برق بزند و قطع طبیعی در ۱۵۰۰۰ هرتز ایده آل است. به طور معمول، بیشتر از این با استفاده از EQ در پس از تولید کاهش می یابد، بنابراین با داشتن نقطه برش در اینجا چیزی از دست ندهید.

فرکانس‌ها در رده پایین‌تر توسط میکروفون کاهش می‌یابد، بنابراین لازم نیست نگران غلبه بر گیتار درام باشید و همچنین در مرحله بعد نیازی به فاکتور فیلتر کردن بالا گذر ندارید.

با این حال، همه چیز در مورد قابلیت های کنترل حجم صدا SM57 نیست. هنگامی که به عنوان یک میکروفون گیتار آکوستیک استفاده می شود، SM57 صدای متعادل و غنی را ارائه می دهد که بر روی هارمونیک ها و فرکانس های مورد نظر شما تمرکز می کند و هر چیزی خارج از آن را رد می کند.

اگر نگران شخصیت و طعم تونال هستید، احتمالاً می‌خواهید در تنظیمات چند میکروفون تحقیق کنید. در واقع، یکی از رایج‌ترین موارد استفاده در محیط استودیویی، رفاقت SM57 با میکروفون خازنی است. SM57 حجم عمده صدا و خروجی صدای خام را کنترل می کند، در حالی که یک کندانسور مناسب که کمی عقب تر قرار گرفته است، جزئیات بیشتری را اضافه می کند.

ترکیب دینامیک و کندانسور یک ترفند قدیمی است که به مهندس میکس پالت گسترده ای از تن ها را برای انتخاب می دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا Shure SM57 در حال حاضر به همان اندازه محبوب و فراگیر باقی مانده است. مخصوصاً برای گیتاریست‌ها، این میکروفن راک، همه‌کاره و قابل اعتماد، یک میکروفون قابل اعتماد برای هر ضبط یا تنظیم اجرا است و هرگز از سرمایه‌گذاری در آن پشیمان نخواهید شد.